Radość z jeszcze bardziej ekonomicznej jazdy.
Actros L

Radość z jeszcze bardziej ekonomicznej jazdy.

Nowy silnik OM 471.

Dzięki innowacyjnemu silnikowi OM 471 trzeciej generacji Actros i Arocs oferują kierowcom niespotykane dotychczas wrażenia z jazdy – z korzyścią dla wszystkich.

Content om471

Oszczędzanie sprawia przyjemność: Dzięki silnikowi OM 471 typoszeregi Actros i Arocs mają teraz wyraźnie ulepszony napęd oraz zużywają nawet o 4% mniej paliwa w porównaniu do poprzedniego silnika.

Content Actros l engine om471 01
Content Actros lengine om471 02

Dzięki lepszemu przyrostowi momentu obrotowego przy niskich prędkościach ruszanie jest teraz jeszcze bardziej płynne. Ponadto układ PowerShift Advanced ułatwia ruszanie i zmianę biegów dzięki skróceniu czasu przełączania na górnych biegach nawet o 40%, a tym samym zmniejszeniu przerw w momencie obrotowym.

Manewrowanie ciężarówką często stawia przed kierowcami wyzwania. Dzięki bardziej czułemu dozowaniu w dolnym skoku pedału manewrowanie staje się teraz wygodniejsze. Bezpośrednia reakcja w górnym skoku pedału zapewniają większą dynamikę podczas ruszania. Ponadto ułatwia ona w szczególności przejeżdżanie przez ronda i pewne przyspieszanie przy wyjeżdżaniu z nich.

Więcej mocy za jednym naciśnięciem przycisku: Top Torque już od siódmego biegu udostępnia dodatkowe 200 Nm w programach jazdy A-Standard/A-Power. Pozwala to uzyskać wyższe osiągi podczas wjazdu na wzniesienia i przyspieszania. Rozszerzony program Top Torque jest dostępny dla silników o mocy 330 kW i 350 kW ze skrzynią biegów G281.

W górę