Arocs.
Nasze pojazdy ciężarowe

Arocs.

Transport budowlany. 18-41 ton.

Obojętne, czy chodzi o ciągnik siodłowy, pojazd skrzyniowy, betonomieszarkę czy ciężką wywrotkę, Warianty Arocsa do eksploatacji drogowej i z napędem na wszystkie koła to wyjątkowo wytrzymałe i solidne samochody ciężarowe, optymalnie przygotowane do praktycznie każdego wyzwania. Godne szczególnej uwagi są innowacyjne, dostępne opcjonalnie reflektory LED. W połączeniu z najnowszą wersją silnika OM 471 Arocs jest doskonale przygotowany do każdego zadania w transporcie budowlanym. 

Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image

Elektroniczny hamulec postojowy z funkcją HOLD.

Elektroniczny hamulec postojowy z funkcją HOLD łączy prostszą obsługę, większy komfort i wyższe bezpieczeństwo.

Detail Zoom image

Kokpit multimedialny.

Dwa klasyczne złącza USB typu C umożliwiają podłączenie pamięci masowych, ładowanie do 5 V/3 A oraz podłączenie dwóch urządzeń mobilnych do zestawu głośnomówiącego przez Dual Bluetooth. Możliwa jest również integracja smartfona poprzez Apple CarPlay i Android Auto.

Detail Zoom image

Asystent rozpoznawania znaków drogowych.

Nowy system wspomagania wspiera kierowcę w rozpoznawaniu określonych znaków drogowych w czasie rzeczywistym, pokazuje mu do dwóch z nich na zintegrowanej tablicy wskaźników i w ten sposób zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Ponadto informuje on kierowcę na przykład w sytuacjach przekroczenia dozwolonej prędkości.

Detail Zoom image

Predictive Powertrain Control.

Ten stosowany seryjnie system łączy sposób jazdy dostosowany do topografii trasy z pracą automatycznego systemu przełączania biegów i w połączeniu z precyzyjnie dostosowaną strategią zmiany biegów umożliwia zaoszczędzenie nawet 5% paliwa.

Detail Zoom image

Kamera MirrorCam.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych lusterek wstecznych możliwa jest indywidualna regulacja pola widzenia na panelu obsługi w drzwiach. Poza automatyczną regulacją jasności monitora o zmierzchu/w ciemności można też ręcznie modyfikować jasność wyświetlacza indywidualnie dla lewej i prawej strony, co umożliwi optymalną ocenę sytuacji na drodze.

Detail Zoom image

Asystentem martwego pola.

Dostępny opcjonalnie system może wspomagać kierowcę podczas skręcania lub zmiany pasa ruchu, wykrywając w określonych sytuacjach ruchome i nieruchome obiekty w strefie ostrzegania po prawej stronie lub na torze ruchu201, 211 i w razie niebezpieczeństwa ostrzegając kierowcę wizualnie i dźwiękowo.

Detail Zoom image

Mercedes-Benz Uptime226, 241.

Wraz z Mercedes-Benz Uptime zmierzamy do jasno wyznaczonego celu, którym jest sukcesywne minimalizowanie niespodziewanych awarii pojazdów i możliwość planowania napraw – a co za tym idzie, stałe zwiększanie gotowości technicznej Państwa floty.

Detail Zoom image

Active Brake Assist 5.

Piąta generacja tego systemu wspomaga kierowcę, w optymalnych warunkach i w granicach systemu wykonując całkowite hamowanie przed nieruchomymi i ruchomymi obiektami oraz hamowanie częściowe bądź całkowite przed poruszającymi się pieszymi, co pozwala na złagodzenie wypadku lub jego uniknięcie.

Idealnie skonstruowany do zadań budowlanych.

Idealnie skonstruowany do zadań budowlanych.

Dynamiczny, wytrzymały, wydajny: wraz z 3. generacją silnika OM 471 Twoja ciężarówka jest gotowa do realizacji zadań na placu budowy.

Więcej o silniku OM 471
Wytrzymałość

Wytrzymałość

Cała wytrzymałość i obciążalność Arocsa odzwierciedla się już w zoptymalizowanych eksploatacyjnie kabinach kierowcy ‒ zarówno w trwałej, niezwykle odpornej konstrukcji, jak i w atletycznej, emanującej siłą stylistyce.

Ekonomiczny

Ekonomiczny

Łączymy to, co powinno iść ze sobą w parze: RoadEfficiency to połączenie niskich kosztów całkowitych z wysokim poziomem bezpieczeństwa i pełnym wykorzystaniem pojazdu. Dla jeszcze większej ekonomiczności transportu.

OM 471

OM 471

Zużycie paliwa niższe nawet o cztery procent – trzecia generacja silnika OM 471 wyróżnia się istotnym potencjałem oszczędności, a także znacznie zwiększonym komfortem jazdy.

Niezawodność

Niezawodność

Podstawą konstrukcji naszych samochodów ciężarowych są zawsze najsurowsze standardy jakościowe, jakie istnieją: wymagania praktyki. Albo inaczej: Twoje wymagania.

Dane techniczne

Dane techniczne

Dzięki oszczędnym i niezawodnym silnikom Euro VI oraz 9 wariantom kabin kierowcy Arocs oferuje rozwiązanie, które spełni praktycznie każde wymaganie.

Najciekawsze elementy i inne fakty

Najciekawsze elementy i inne fakty

Za sprawą Oryginalnych Akcesoriów Mercedes-Benz oraz branżowych wersji pojazdu Arocs oferuje szereg możliwości zindywidualizowanej adaptacji oraz wyjątkowo dużą ładowność dla ekstremalnych obciążeń.

W górę