Widoczność
Unimog do transportu urządzeń

Widoczność

Zawsze dobra widoczność.

Zwłaszcza przy eksploatacji z osprzętem zamontowanym z przodu istotna jest długość maski oraz umiejscowienie kierowcy. W przeciwieństwie do większości pojazdów z silnikiem wysuniętym przed kabinę, kabina Unimoga posiada krótką maskę, dzięki czemu nawet z założonym pługiem śnieżnym ma z reguły długość znacznie mniejszą od ustawowej wytycznej 3,5 m.

W Unimogu pole widzenia nawet z zamontowanym osprzętem rozpoczyna się od około 10 metra (to zdecydowanie mniej niż wymagane 12 metrów). Optymalna widoczność na wszystkie strony jest zasługą dużej szyby panoramicznej, lekko cofniętej pozycji fotela kierowcy oraz krótkiej maski. W ten sposób Unimog aktywnie przyczynia się do wczesnego rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji przez kierowcę, a przez to szybkiego reagowania. Korzyść, którą można jeszcze bardziej zwiększyć: wybierając dostępny opcjonalnie system składający się z nawet trzech kamer i monitora.

Content comfort view 01

Dzięki dostępnemu opcjonalnie układowi kierowniczemu z funkcją zmiennego położenia kierownicy VarioPilot® kierowca może zawsze usiąść w optymalnej pozycji. W wyposażeniu dodatkowym oferujemy także drzwi do koszenia z fotelem obrotowym.

Content comfort view 02

Ulepszona widoczność na otoczenie, a jednocześnie łatwiejsze podłączanie osprzętu – oto dwie istotne zalety opcjonalnego systemu kamer. System obejmuje kamerę przednią, kamerę tylną i umieszczaną w dowolnym miejscu kamerę dodatkową do monitorowania osprzętu. Obraz wyświetlany jest na monitorze w kabinie. Dzięki temu kierowca ma nieustannie pod kontrolą bezpośrednie otoczenie pojazdu, a podczas wymiany osprzętu doskonały widok na płytę czołową.

W górę