Liczy się każdy kilometr!
Doradztwo i zakup

Liczy się każdy kilometr!

Fuel Duel.

Prowadzenie firmy jest wyzwaniem. Dzień w dzień dajesz z siebie wszystko. Tak jak Ty dajesz z siebie wszystko, my dajemy z siebie wszystko dla Ciebie. Nasz Actros wyposażony w udoskonalony system Predictive Powertrain Control (PPC) w porównaniu do poprzedniego modelu oszczędza do 3% paliwa na autostradach i do 5% na drogach krajowych. Przetestuj Actrosa podczas pojedynku paliwowego w Twojej własnej flocie i poczuj różnicę. Podczas pojedynku paliwowego jeździsz własnymi trasami, transportujesz własne ładunki i oczywiście korzystasz z usług swoich własnych kierowców. Jedyne, co nie należy do Ciebie, to ciężarówka. Jeszcze nie. Przekonaj się sam podczas dwutygodniowego pojedynku paliwowego. Nie zadowalaj się gorszymi rozwiązaniami. Liczy się każdy kilometr!

Nawet w aktualnych cenach koszty paliwa stanowią ok. 50-60% kosztów związanych z pojazdem przez cały okres jego eksploatacji. Każda niewielka oszczędność zużycia paliwa ma potencjalnie duży wpływ na wydajność Twojej floty. Poza tym jako osoba prowadząca firmę prawdopodobnie pragniesz też ograniczyć emisję CO2 swoich ciężarówek. Oszczędność paliwa rzędu 5% oznacza również redukcję emisji CO2 o nawet 5%. Tak więc pojedynek paliwowy jest nie tylko bardzo opłacalny, ale może się też przyczynić do zrównoważonego rozwoju Twojej firmy. 

Zrób ten dodatkowy krok do przodu – liczy się każdy kilometr!

Pojedynek paliwowy oznacza jazdę we własnej firmie.

  • Twoi kierowcy
  • Twoje ładunki
  • Twoje trasy
image
image

Pokonane
kilometry

Liczba pojedynków

Korzyść pod względem zużycia paliwa

image

Te liczby bazują na wszystkich pojedynkach paliwowych przeprowadzonych w Europie.
W tym pojedynki przeprowadzone w Polsce: 649. Pokonane kilometry: 4 694 278 km. Wynik: Zaoszczędzono 13,9%!

Wydajność większa o nawet 3% na autostradach i nawet 5% na drogach lokalnych.

Actros testowany podczas pojedynku paliwowego zdecydowanie nie jest specjalnie przygotowanym pojazdem. Ten ciągnik siodłowy Mercedes-Benz dysponuje wyważonym układem napędowym wydobywającym to, co najlepsze, z każdej kropli oleju napędowego, udoskonaloną aerodynamiką i licznymi innowacjami, które jeszcze bardziej obniżają zużycie paliwa.

Hotspot module

Silnik OM 471

Mocną stroną Actrosa z pojedynku paliwowego jest silnik OM 471 o pojemności skokowej 12,8 litra najnowszej generacji Euro VI. Napęd ten posiada udoskonalony układ wtryskowy X-Pulse, wykorzystujący ciśnienie wtrysku wynoszące maksymalnie 2700 barów. Asymetryczna turbosprężarka zapewnia optymalne napełnienie cylindrów. Wszystkie te innowacje oznaczają zmniejszenie zużycia paliwa i redukcję emisji CO2, nie powodując wzrostu zużycia AdBlue.

Powertrain

Automatyczna skrzynia biegów PowerShift ze zoptymalizowanym układem olejowym i płynniejszą zmianą biegów redukuje tarcie w układzie napędowym. Dzięki dłuższemu przełożeniu osi tylnej moment obrotowy jest dostępny przy niższych prędkościach obrotowych. Actros z pojedynku paliwowego dysponuje ponadto aktywnym smarowaniem na osi tylnej, które zmniejsza zużycie oleju w sytuacjach wymagających mniejszego chłodzenia.

Programy jazdy

Actros z pojedynku paliwowego posiada dwa programy jazdy: 'economy' i 'economy+'. Program jazdy 'economy' jest zoptymalizowany pod kątem międzynarodowego transportu towarowego i przyczynia się do wyjątkowo ekonomicznej techniki jazdy. Zamiast programu jazdy 'power' Actrosa można również wyposażyć w 'economy+' (dostępny opcjonalnie), opracowany ze specjalnym uwzględnieniem maksymalnej prędkości i optymalnego przełączania biegów.

Kabina kierowcy StreamSpace

Szeroka kabina StreamSpace Actrosa oferuje najlepsze aspekty z dwóch obszarów: kierowca ma dużą przestrzeń do mieszkania i pracy, a mimo to wymiary zewnętrzne są kompaktowe. Nadaje to Actrosowi z pojedynku paliwowego szczególnie wydajną aerodynamikę i przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Nakładki na progi, spojlery dachowe i owiewki narożne

Zapewniają one idealny przepływ powietrza wzdłuż pojazdu. Nowością są wklęsłe owiewki narożne, które jeszcze bardziej udoskonalają aerodynamikę i w sposób udowodniony obniżają zużycie paliwa.

Kamery zastępujące lusterka zewnętrzne

MirrorCam Actrosa z pojedynku paliwowego są unikatowe. Monitorują ruch drogowy do tyłu i są bezpieczniejsze, ponieważ na zakrętach pokazują cały zestaw. System stosuje kamery i wyświetlacze na słupkach A. W ten sposób tradycyjne lusterka zewnętrzne zostają zastąpione przez aerodynamiczne MirrorCam, co jeszcze bardziej zmniejsza zużycie paliwa.

Predictive Powertrain Control

Charakterystyczną innowacją w zakresie wydajności na drogach jest udoskonalony Predictive Powertrain Control (PPC). Teraz dzięki zaawansowanemu systemowi GPS i precyzyjnym topograficznym mapom drogowym ten przewidujący tempomat rozpoznaje też promienie skrętu, ronda i ograniczenia prędkości. W konsekwencji Actros oszczędza o wiele więcej paliwa na autostradach i przede wszystkim na drogach krajowych.

Ogumienie

Opony Actrosa z pojedynku paliwowego mają niski opór toczenia, a tym samym niewielkie zużycie paliwa. Ta oszczędność jest efektem właściwego połączenia profilu, materiału i szerokości. Felgi aluminiowe, które są lżejsze niż stalowe, zmniejszają nieresorowaną masę i skutkują kolejną oszczędnością paliwa. Actrosa można opcjonalnie wyposażyć w zaawansowany system pomiaru ciśnienia w oponach w celu zapobiegania niepotrzebnemu zużyciu paliwa.
W górę