Prowadzeni doświadczeniem. Napędzani jakością.

EWT Automotive Stryków

Jeden z największych serwisów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska, największa inwestycja EWT Automotive, leży na styku dwóch autostrad w samym środku Polski – przy węźle A1 i A2 w Strykowie. – Lokalizacja jest naszym bardzo dużym atutem – przyznaje szef serwisu, Łukasz Ciepłuch. – To była taka luka w centrum kraju, a my ją wypełniliśmy.

Serwis powstał w 2011. W nowoczesnym, przestronnym obiekcie pracuje 18 mechaników, diagnosta, dwóch mistrzów zmianowych i czterech doradców serwisowych. Miesięcznie obsługiwanych tu jest średnio ok. 300 samochodów. – To bardzo dużo, ale po części wynika to właśnie z naszego położenia, za naszymi oknami przejeżdża praktycznie cały transport. Bywają miesiące, że mamy otwartych nawet 700 zleceń, choć czasem kilka dotyczy jednego pojazdu – wyjaśnia Łukasz Ciepłuch, który pracuje tu od momentu uruchomienia obiektu, początkowo jako doradca serwisowy. – Mamy dwa przejezdne kanały – na każdym mieszczą się dwa lub trzy pojazdy, w zależności od tego, czy jest to sam ciągnik, czy pojazd z zabudową. Oferujemy pełny zakres usług – na miejscu dostępna jest też lakiernia, wulkanizacja, myjnia i Okręgowa stacja kontroli pojazdów. Dzięki temu klienci mają w jednym miejscu komplet usług. Do tego dysponujemy naprawdę dużym placem, co jest ważne, bo ułatwia manewrowanie, znalezienie miejsca pozostawianego do naprawy pojazdu i minimalizuje ryzyko uszkodzenia pojazdu.

Położenie wzmacnia też inny atut serwisu w Strykowie – szybkość naprawy. – Mamy niedaleko do Warszawy, a to oznacza, że nawet jeśli trzeba pojechać po jakąś część do magazynu, możemy ją bardzo szybko dostarczyć – mówi szef serwisu. – Na czas naprawy wpływa też duża dostępność części na miejscu, a dopasowanie części oryginalnych zapewnia bezproblemowy montaż, parametryzacje – to wszystko usprawnia cały proces i zapewnia skuteczność.

Najważniejszy jednak jest zespół ludzi, których doświadczenie i stale rozwijana wiedza składa się na to, że naprawy wykonywane w Strykowie zapewniają klientom najwyższą jakość, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. – Mamy stały dostęp do wiedzy technicznej, a w pojazdach wciąż pojawiają się nowości. Dzięki dokumentacji technicznej a także dostępu do wiedzy opartej na doświadczeniu z innych serwisów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska oraz wsparciu techników z fabryki, wiemy, jak się odnieść do różnych problemów. Robiąc test pojazdu, widzimy na przykład, czy jest dostępna nowsza wersja oprogramowania, która coś usprawnia – mówi Łukasz Ciepłuch. – Kiedy pojawia się jakaś nietypowa usterka, często nie musimy szukać od początku, bo ktoś już podobny przypadek zdefiniował i opisał. A jeśli na rynek wchodzą nowe produkty, mamy szkolenia organizowane przez centralę.

Jednym z najbardziej doświadczonych mechaników serwisu w Strykowie jest Cezary Banasiak, który pracuje tu, jak sam mówi, „od fundamentów”. – Jestem elektromechanikiem – zajmuję się diagnozowaniem pod względem elektrycznym i mechanicznym, tak więc to szeroki zakres: od prostych czynności jak montaż radia, czy oświetlenia dodatkowego przez  diagnozę bardziej odpowiedzialnych podzespołów  jak układ hamulcowy, napędowy, wymiana modułów, poszczególnych podzespołów.

Co najbardziej pomaga mu w tej złożonej pracy? – Przede wszystkim czas spędzony przy tych pojazdach, praktyczna wiedza, jaką się z tego wynosi, a w autoryzowanej stacji tej wielkości mamy kontakt z bardzo dużą liczbą pojazdów – podkreśla diagnosta. – Poza tym bardzo pomocne są szkolenia, bo cały czas musimy się uczyć nowych rzeczy. Co generacja zmienia się rozmieszczenie poszczególnych modułów, podzespołów – dlatego dla kogoś, kto nie zna wszystkich typoszeregów to może być problem.

Według Cezarego Banasiaka, mimo lat pracy, powinno się podchodzić indywidualnie do każdego pojazdu: – Trzeba też dokładnie słuchać klienta: kiedy kierowca lub właściciel pojazdu opisuje usterkę, moje doświadczenie pozwala mi zawęzić pole poszukiwań przyczyny.

Wagę podejścia do klienta podkreśla też Łukasz Ciepłuch. – Naszą podstawową zasadą jest to, że nikomu nie odmawiamy pomocy, starając się tak przeorganizować prace by znaleźć czas na weryfikacje pojazdu „z drogi”, czasem wspierając się równie innymi z naszych oddziałów. Klienci to wiedzą i doceniają, bo dzięki temu mogą spokojnie planować swój biznes – samochody po prostu muszą jeździć i zarabiać. A my musimy zapewnić to szybko i dobrze – na tym polega nasz profesjonalizm.

GeoNames is used as a datasource. Licensed under a CC BY 4.0/Slightly modified from the original.

Tytuł:*

Proszę o kontakt:

* Pole obowiązkowe.
W górę