Wysoki stopień wykorzystania pojazdu
Mercedes-Benz RoadEfficiency

Wysoki stopień wykorzystania pojazdu

Ekonomiczność jest sumą wielu elementów.

Innowacja serwisowa Mercedes-Benz Trucks Uptime jest trzecim filarem RoadEfficiency. Inteligentne połączenie kierowcy, pojazdu i serwisu Mercedes-Benz Trucks ułatwia obsługę i organizację wizyt w warsztacie, co pozwala znacznie zwiększyć efektywność wykorzystania pojazdu.

Poprzez Mercedes-Benz Trucks Uptime realizujemy jasno określony cel: ciągłe minimalizowanie nieplanowanych przestojów pojazdów oraz umożliwienie planowania napraw w celu maksymalizacji dostępności pojazdów.

Zestawienie korzyści:

  • Indywidualna, osobista obsługa przez serwis Mercedes-Benz Trucks
  • Optymalne planowanie i efektywne organizowanie wizyt warsztatowych
  • Większa dyspozycyjność pojazdów flotowych
  • Przejrzyste informowanie w czasie rzeczywistym o stanie wszystkich samochodów floty
  • Niezwłoczne powiadamianie klienta i zalecanie konkretnych czynności, gdy konieczna jest naprawa lub przegląd
  • Wyjątkowo atrakcyjne raty dzięki integracji Mercedes-Benz Trucks Uptime z umowami serwisowymi

Innowacja serwisowa w postaci Mercedes-Benz Trucks Uptime225, 226, 2413 pozwala podróżować jeszcze bardziej bezpiecznie i ekonomicznie. Udaje się to dzięki wczesnemu rozpoznawaniu konieczności wykonania napraw i serwisowań, a tym samym możliwości zaplanowania tych czynności.

Content uptime 011

Dzięki stałej wzajemnej komunikacji wszystkich połączonych w sieć systemów pojazdu każdego dnia generowane są gigabajty danych dotyczących danego pojazdu, które mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia różnorodnej diagnostyki. Przy tym już dzisiaj większa część wszystkich procesów diagnostycznych wykonywana jest w pełni automatycznie i wspomagana zdalnie przez Mercedes-Benz Trucks Uptime. Dzięki temu przyczyny usterek są znane w warsztacie odpowiednio wcześnie, zanim pojazd dotrze do warsztatu.

W ciągu średnio 240 sekund od zarejestrowania danych w pojeździe zalecenia dotyczące postępowania dla warsztatu są w pełni automatycznie przesyłane do odpowiednich systemów dealerskich. Diagnostyka, jasne zalecenia dotyczące postępowania oraz identyfikacja części są zapewnione na podstawie odpowiedniej instrukcji naprawy. Albo inaczej: Nieplanowane wizyty w warsztacie można optymalnie przygotować.

Dla ponad 1500 certyfikowanych przez Mercedes-Benz Trucks Uptime punktów sprzedaży detalicznej w Europie oznacza to między innymi trzy razy krótszy czas diagnostyki podczas testu wstępnego w warsztacie. Zapewnia to oszczędność czasu i pieniędzy. W przypadku większości pojazdów wyposażonych w Mercedes-Benz Trucks Uptime dzięki wczesnemu rozpoznaniu usterki można było zredukować nieplanowane pobyty w serwisie już o ponad połowę. To nie obietnica, to fakt.

Dzięki usłudze Mercedes-Benz Trucks Uptime samochody ciężarowe znów szybciej poruszają się po drogach, co zwiększa ich dostępność i umożliwia znacznie bardziej efektywne wykorzystanie.

Zwiększenie wydajności jest możliwe dzięki inteligentnej komunikacji sieciowej pomiędzy kierowcą, flotą i zleceniem. Analiza użytkowania pojazdu Fleetboard oraz nasze szkolenia dla kierowców pozwalają jeszcze bardziej na stałe obniżyć zużycie paliwa.

Fleetboard oferuje indywidualne rozwiązania telematyczne, mające na celu maksymalne zwiększenie wykorzystania i obłożenia pojazdu oraz wydajności Państwa floty. W ten sposób wszystko jest zawsze i wszędzie pod kontrolą.

Analiza użytkowania pojazdu Fleetboard sprzyja stylowi jazdy oszczędnemu pod względem zużycia paliwa i zużycia pojazdu. W jej ramach system telematyczny monitoruje i analizuje dane techniczne z samochodu ciężarowego. Ponadto wskazywane jest, jak intensywnie wykorzystywany jest system Predictive Powertrain Control. Na bazie tych danych system wylicza ocenę stylu jazdy kierowcy. Umożliwia to obiektywną ocenę sposobu kierowania samochodem oraz dostosowanie szkolenia do danego kierowcy. To wszystko umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 15%.

Content fleetboard portal
W górę