Infrastruktura
eMobility

Infrastruktura

Mercedes-Benz wskaże właściwą stację ładowania.

Ciężki transport dystrybucyjny na dobrze zaplanowanych trasach to idealny teren dla eActrosa. Potrzebną energię „tankuje” najlepiej w centralnej bazie – pozwala to wykorzystywać czasy odpoczynku, przestojów, a nawet załadunku i wyładunku do procesu ładowania pojazdu. Wszystko można dobrze i łatwo zaplanować, a infrastruktura dopasowana jest do potrzeb klienta. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że z góry znany jest koszt kilowatogodziny.

Masz sposobność skorzystania z publicznej stacji ładowania? Oczywiście taka opcja również jest możliwa. Obecnie liczba takich stacji jest wprawdzie jeszcze ograniczona, jednak cały czas sukcesywnie wzrasta.

Napędy elektryczne nie będą gotowe z dnia na dzień. Dlatego też Mercedes-Benz Trucks wspiera Cię od samego początku i pracuje nad całościowym ekosystemem związanym z elektromobilnością. Jeszcze przed zakupem swojego eActrosa czy eEconica (od 2022 roku) zyskujesz kompetentne doradztwo w kwestii instalacji infrastruktury. W ten sposób możemy zaoferować Ci nie tylko pojazd lokalnie neutralny pod względem emisji CO₂, ale też dokładnie dopasowane do Twoich wymagań rozwiązanie w zakresie ładowania tego pojazdu.

Kilka przykładów: Czy często zdarzają się przestoje pojazdu? Jeśli tak, najlepszym wyjściem jest ładowanie z małą mocą, na przykład 50 kW. Czy na ładowanie akumulatora musi wystarczyć przerwa obiadowa? W takiej sytuacji w grę wchodzą raczej stacje ładowania o mocy powyżej 150 kW. Ważny jest także kontakt z miejscowym operatorem sieci energetycznej: Na ile wydajna jest sieć i czy konieczna jest rozbudowa infrastruktury na terenie zakładu? Również tutaj Mercedes-Benz Trucks służy Ci pomocą.

Warto spojrzeć również w przyszłość: Czy istniejąca infrastruktura będzie wystarczająca, gdy rozbudujemy flotę pojazdów elektrycznych? W kwestii oprogramowania wymagane będą wówczas inteligentne rozwiązania smart charging – osadzone w wydajnym systemie zarządzania energią i obsługiwane przez Mercedes-Benz Trucks.

eMobility wymaga czegoś więcej niż tylko stacji ładowania w bazie firmy. Mercedes-Benz Trucks wspiera Cię dopasowanymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania do ładowania, odpowiednimi aplikacjami dla kierowcy, a także w kwestii instalacji niezbędnego sprzętu czy kontaktu z operatorem sieci energetycznej.

Content charging infrastructure 05 en
W górę